top of page
QuickTime Player_2020-09-30 13-05-55@2x.

NAŠE
VIDEÁ

Videá.

KEĎ EMÓCIE VALCUJÚ DÁTA A FAKTY!

Čaká nás emocionálna diskusia, a ako už u nás býva zvykom, tak bude mať ďaleko od dát a faktov. Zo zákona o potratoch sa znovu stal náboženský a politický boj. My ženy dokážeme viac. Už nechceme, aby to bolo o nás bez nás.

KRÍZOVÁ SITUÁCIA V ZDRAVOTNÍCTVE SA NERIEŠI POTRATOVÝM ZÁKONOM!

Zatiaľ čo nás všetkých dennodenne traumatizuje exponenciálny nárast nových nakazených, či limitované kapacity úradníkov na regionálnych úradoch verejného zdravotníctva, ale aj nové opatrenia a nevyplatené odmeny pre zdravotníkov, tak skupina koaličných poslancov okolo pani Záborskej zamestnáva Výbor pre zdravotníctvo, úradníkov na Ministerstve zdravotníctva SR, média, ale aj rôznych odborníkov svojou potratovou legislatívou.

Tlieskali sme im po večeroch a ďakovali v televíznych debatách, či sľubovali sme im extra odmeny za ich nadprácu. Napriek tomu každý deň sme svedkami toho, ako muži politici robia dôležité rozhodnutia za nás ženy. Je naozaj načase riešiť dôležité témy namiesto tých zástupných. Lebo sme to my ženy, ktorých sa to týka. Takýmto jednaním, tí, čo komplikujú ženám, nikomu nepomáhajú. Nenechajme sa dať zmiasť.

CÍTIŤ STRACH O VLASTNÚ BEZPEČNOSŤ JE TO NAJHORŠIE!

Facky, vraždy, znásilnenia, či prepady zaplavujú naše médiá. Takmer dve tretiny žien sa na Slovensku necítia bezpečne. V roku 2019 bolo na Slovensku znásilnených 99 žien a dievčat. No vieme však, že toto číslo nie je konečné. Sú to len tie, ktoré mali odvahu nahlásiť to.

Prípadov domáceho násilia neustále pribúda. Koronakríza tento problém ešte znásobila. V domácnostiach cítiť napätie, nervozita narastá. Ľudia strácajú prehľad pri množstve zákazov. Neberme to na ľahkú váhu, pretože cítiť strach o svoju bezpečnosť a vlastný život je to najhoršie. Počet prípadov náslia v domácnosti sa počas 1. vlny zdvojnásobil.

Slovenská republika patrí na chvost rebríčka v otázke rodovej rovnosti. A pritom tam, kde ju štát podporuje, tak násilie páchané na ženách klesá. Preto vyzývame politikov, aby namiesto zástupných tém, začali riešiť tie podstatné. Pretože, my ženy sme tie, ktorých sa to skutočne dotýka.

bottom of page