top of page

PONAUČENIE?

LEPŠIE SI NAJSKÔR POZRIET DÁTA A FAKTY, NEŽ SI OVERIŤ,KTORÝ POSLANEC BUDE AKO HLASOVAŤ...🧐


Pod rúškom emócií a národného cvičenia okolo celoplošného testovania trochu zanikol rozhovor s poslankyňou Záborskou, ktorá okrem iného vo svojom rozhovore uvádza, že si do budúcnosti dá pozor a prezistí, kto bude za jej návrh na zmenu podmienok pre interupcie hlasovať.


Rozhovor tu: :(


Za @zemy_2020 môžeme s pokojne vyhlasit, že takáto téma patrí najprv do rúk odborníkov na medicínu, či psychológiu, ale aj sociálnym pracovníkom.


Následne má nasledovať aj celospoločenská diskusia, ktorá bude zohľadňovať aj dáta a fakty (napr. graf z dát NCZI), ktoré ukazujú, že počet interupcií sa od roku 1997 znížil až 3,6 násobne. A to aj na základe súčasne platnej legislatívy. Tzn. že zákony tejto krajiny ženy k interupciám nemotivujú.


A keď už skutočne chceme pomôcť tehotným ženám a matkám v ich nelichotivých socio-ekonomických podmienkach, tak takáto zmena sa realizuje zmenou zákonov v sociálnej oblasti. Nie však zmenou zákonov zdravotníckych obmedzením slobodného rozhodovania pre ženy.


Takýto zákon si vyžaduje

podporu vlády SR a nie len poslanecký návrh pár nadšencov v NR SR, ktorí ani odborníkmi na tieto témy počas svojho profesionálneho života nie sú a neboli.


Z rozhovoru je však zrejmé, že nejakej ďalšej úprave ženských práv budú ženy čeliť do 6 mesiacov znovu. Hoci budeme veriť, že táto diskusia bude viac o dátach a faktoch, než o prepočítavaní hlasov v NR SR, musíme však rátať s tým, že sa môžeme dožiť poľského scénara. A to v tejto pohnutej dobe veru nikto z nás nechce.


UPT - umelé prerušenie tehotenstva, data: http://www.nczisk.sk/Statisticke_vystupy/Tematicke_statisticke_vystupy/Gynekologia_Porodnictvo_Potraty/Potraty/Pages/default.aspx

22 views0 comments
bottom of page